Wernisaż łódzkiej grupy twórczej PLUS MINUS


W dniu 4 lutego w Biurze Wystaw Artystycznych w Sieradzu odbył się wernisaż łódzkiej grupy artystycznej PLUS MINUS w której działa dziesięć artystek, które w swoich pracach ukazują różnorodność postrzegania otaczającego nas świata. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała z uwagą wystąpienia krytyk sztuki Pani Marii Kępińskiej.

Wideo z wernisażu.


Grupa PLUS-MINUS to 10 pań, wszystkie należą do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Łódzki:



Barbara Cuper - Zbierska
Barbara Czerwińska
Elżbieta Dmowska - Sawczuk
Urszula Klechta- Knol
Izabella Klinger
Maria Wiesława Niedbalik
Grażyna Margiel 
Hanna Mróz - Witaszek
Maria Sadowska
Małgorzata Stopczyńska

 

Łączy je wspólna pasja, zamiłowanie do sztuki, talent, a przede wszystkim przyjaźń, szacunek do siebie nawzajem i swojej twórczości.

Malują, wspólnie jeżdżą na plenery, wymieniają się doświadczeniami? Nieformalna grupa PLUS MINUS to dziesięć kobiet artystek malarek, absolwentek Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Chociaż każda z pań jest inna, każda ma swój indywidualny, oryginalny styl i jak na artystki przystało, każdą cechuje swoisty temperament, to jednak potrafią wspólnie tworzyć, działać i doceniać swoją twórczość.

Wśród obrazów odnajdziemy różnorodne style, począwszy od pasteli, czy bardziej stonowanych prac, po wyraziste, przepełnione energią barwy. Każde dzieło odzwierciedla charakter danej artystki. 

Jak o swoich koleżankach z PLUS MINUS powiedziała ? Maria Sadowska ? Jestem z grupą, ponieważ one wszystkie mi bardzo imponują, imponują mi odwagą, pracowitością, wyobraźnią, dbaniem o to żeby obrazy, czy tkaniny miały wysoki poziom jeśli chodzi o warsztat, technikę i oczywiście tym, że potrafią się ze sobą przyjaźnić, tak skrajne indywidualności potrafią się szanować i cenić to co robią.