Relacja z Muraliów 2011 w dniu 28 maja 2011 r.


W dniu 28 maja 2011 roku odbył się XX Konkurs Plastyczny Muralia 2011 pt. "Chcemy żyć w przyjaznym środowisku" organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Impreza odbyła się jak co roku przy ulicy Ogrodowej. W konkursie udział wzięło 12 szkół z Sieradza. Od godziny 10 wylosowane miejsca na murze zaczęły się zapełniać się nowymi kolorowymi kompozycjami.


Do godziny 13 wszystkie zespoły ukończyły swoje prace i posilały się smacznymi pączkami i zimnymi napojami. Następnie Jury w osobach: Urszuli Pająk - Kierownik Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu miasta Sieradza, Izy Wolniewicz z Referatu Ekologii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sieradza oraz Małgorzaty Szymlet Piotrowskiej - Dyrektor BWA w Sieradzu oceniło prace i wyłoniło 3 zwycięskie drużyny.

I miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum Nr 3 w składzie: Magdalena Grabia, Natalia Grabia i Anna Kwapisz.

II Miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 9 w składzie: Wiktoria Smug, Weronika Juszczak i Monika Boczkowska.

III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sieradzu w składzie: Maria Wojda, Natalia Bartos i Albert Dąbrowski.

Wyróżnienie otrzymała reprezentacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w składzie: Maciej Czechowicz, Damian Klimczak i Adam Pająk.